PROJEKT 2015 r. - Rozwój i promocja kultury : Stowarzyszenie Jedlnia Dzieciom

PROJEKT 2015 r. - Rozwój i promocja kultury

 

Projekt "Rozwój i promocja kultury poprzez organizowanie imprez oraz przedsięwzięć dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z gminy Jedlnia Letnisko" dofinansowany ze środków Gminy Jedlnia-Letnisko

Miło jest nam poinformować, iż Stowarzyszenie "Jedlnia Dzieciom" otrzymało dofinansowanie ze środków Gminy Jedlnia-Letnisko w kwocie 80.000 PLN (przy wkładzie własnym 18.560 PLN) na realizację szeregu zajęć, imprez masowych oraz akcji tematycznych, mających na celu rozwój i promocję kultury pośród mieszkańców Gminy Jedlnia-Letnisko.

Na naszej stronie internetowej będziemy na bieżąco informować Państwa o poszczególnych etapach realizacji projektu, jak również zamieszczać harmonogram poszczególnych zajęć i imprez, zachęcając do czynnego uczestnictwa w życiu Stowarzyszenia i Gminy.

Już teraz zapraszamy do zapisów na zajęcia tematyczne organizowane dla dzieci i młodzieży, których szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce zajęcia dla dzieci.

Poniżej przedstawiamy wykaz dofinansowanych zajęć oraz listę imprez i akcji objętych projektem.

Zajęcia zaplanowane w ramach projektu.

Wszystkie zajęcia określone są w systemie miesięcznym z wyszczególnioną ilością godzin. Dzień realizacji zajęć może ulec zmianie po konsultacji z uczestnikami.

a)     Zajęcia taneczne – realizowane przez 8 miesięcy (wyłączając okres wakacji). Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach, 2h tygodniowo (poniedziałki).

b)     Zajęcia teatralne – realizowane przez 8 miesięcy (wyłączając okres wakacji). Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach, 2h tygodniowo (środa i piątek). 

c)     Capoeira - realizowane przez 8 miesięcy (wyłączając okres wakacji). Zajęcia odbywać się będą w jednej grupie, 2h tygodniowo (piątki).

d)     Zajęcia językowe (angielski) - realizowane przez 7 miesięcy (wyłączając okres wakacji). Zajęcia odbywać się będą w pięciu grupach, 10h tygodniowo (poniedziałek, środa, czwartek i piątek). 

e)     Zajęcia ruchowe (piłka nożna) - realizowane przez 8 miesięcy (wyłączając okres wakacji). Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach, 4h tygodniowo (wtorek, czwartek). 

f)      Zajęcia ruchowe (tenis) - realizowane przez 7 miesięcy (wyłączając okres wakacji). Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach, 2h tygodniowo (sobota).

g)     Zajęcia kulinarne (kuchenne) - realizowane przez 8 miesięcy (wyłączając okres wakacji). Zajęcia odbywać się będą w jednej grupie, 1h tygodniowo (wtorek).

Imprezy okolicznościowe/celowe oraz akcje kulturalne

a) Koncerty organowe – realizowane w lipcu i sierpniu przy współpracy z Parafią w Jedlni-Letnisko ( 2 koncerty )

b) Impreza rodzinna – Odpust – planowana na 15.08.2015 przy współpracy z Parafią w Jedlni-Letnisko. Podczas imprezy odbędzie się grill oraz koncert muzyczny.Zostanie zorganizowany również sklepik i kawiarenka.

c) Dzień Dziecka połączony z Europejskim Dniem Sąsiada – 30.05.2015 – realizowany na terenie ZSP w Jedlni-Letnisoko. Podczas imprezy planujemy Turniej piłki nożnej, rajd rowerowy, gry i zabawy dla dzieci, poszukiwanie skarbów, konkursy i zabawy integracyjne (pod kątem Europejskiego Dnia Sąsiada) oraz wyprzedaż garażową wraz z konkursem. Do tego będzie zorganizowany posiłek w formie grilla.

d)  Festyn Rodzinny „Rozpoczęcie Lata” – realizowany w dniu 20.06.2015 r. we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Jedlni i Wrzosowa, Stowarzyszeniem Pozytywny Format, Harcerzami, Klubem Żeglarskim. Impreza odbędzie się na terenie wokół zalewu, na którą zaplanowane zostało cąłe mnóstwo atrakcji:

bieg charytatywny, regaty żeglarskie, wyścigi kajakowe, pokazy i szkółka skimboardingu, turniej piłki nożnej plażowej, turniej piłki siatkowej plażowej, gra terenowa, szkoła nordic walking, kino pod gwiazdami, rajd nocny, zaplecze gastronomiczne (grill, napoje, ciepłe posiłki, słodycze), nagrody, medale, puchary

e) Warsztaty „Kulinarni matematycy” – 06.07-31.07.2015 – realizowane w Gminno-Parafialnym Domu Kultury. W ramach zajęć planujemy m.in:

zajęcia z modelowania z gliny, zabawa z nauką liczenia (dodawanie,odejmowanie, mnożenie, dzielenie), zabawy kulinarne, zajęcia z piłki nożnej, zajęcia językowe (angielski), dzień w harcówce, pokazy ornitologiczne, badania , mikrobiologiczne, tańce na świeżym powietrzu,  wyjazdy na wycieczki ( kino, marcule, muzeum Kopernika, muzeum wsi radomskiej), wyżywienie w formie cateringu

f)  Zabawa choinkowa – 05.12.2015 – realizowana przy współpracy z Parafią w Jedlni-Letnisko. Impreza będzie prowadzona przez animatora. Dla dzieci zostanie przygotowanych sporo atrakcji wraz z paczkami dla wszystkich uczestników wręczanych przez Mikołaja.

g) Akcja "Czytam i podaję" - realizacja w maj-czerwiec. Akcja skierowana do wszystkich mieszkańców Gminy, polegająca na integracji miłośników literatury i umiejscowieniu domku drewnianego wyposażonego w półki na książki do swobodnej wymiany przeczytanych pozycji na inne. "Bilblioteczka" będzie umiejscowiona w najbardziej popularnym miejscu (do ustalenia z władzami Gminy), a dostęp do niej będą miały osoby, które zapiszą się do projektu.

 

Kontakt z nami

Tutaj kontakt do stowarzyszenia

więcej

Adres:

copyright © 2014 www.jedliniadzieciom.pl

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl